E4I AKADEMİ

E4I Akademi Çocuk ve gençler için robotik, kodlama ve mobil uygulama geliştirme atölyeleri, Maker Eğitmen Eğitimleri, Tasarım Odaklı Girşimcilikten, temel bilişim derslerine, Bitcoinden, Girşimcilik 101 derslerine ve etkinliklerine yer verir. E4I Akademi programları hakkında bilgi almak için bizi arayın yada yazın, biz sizi arayalım!

Satın AlKayıt Ol
Robotik Kodlama Eğitimcisi Olmak

Robotik Kodlama Eğitimcisi Olmak

Yapay zeka, makine öğrenimi, veri analizi, robotik ve kodlama. Yeni dijital dünya bu teknolojilerin üzerinde yükseliyor. Bu noktada özellikle yeni neslin bu alanlara karşı olan ilgisini yoğun bir şekilde gözlemlemek mümkün. Maker Kültürü ile birlikte daha hızlı bir şekilde tabana inmeye başlayan bu tarz yeni nesil teknolojiler, bu alanlarda yetkin bir seviyede verilen eğitimlerle beraber bir üst seviyeye çıkabiliyor. 

Günümüzde teknolojik gelişmelerin her alanda birçok farklı gelişmenin kapısını araladığını gözlemliyoruz. Mevcut disiplinler yerini yenilerine bırakırken, bazı disiplinlerin de bir araya gelerek yeni dijital dünyanın getirileri arasında yerini aldığını gözlemliyoruz. Bu disiplinlerden en dikkat çekici olanlardan biri de “robotik kodlama”. 

Kodlama ve robotik kodlama alanlarında verilen eğitimler, özellikle çocuk yaştaki bireylerin tüketici olmak yerine üretici olmalarını sağlarken, bu noktada eğitmenlere de büyük görev düşüyor. 

Kodlama özelinde ana okulu seviyesine inen eğitimler gerek hükümetler gerekse de özel kuruluşlar tarafından verilirken, robotik kodlama konusunda da yapılan yatırımların dijital gelecek için son derece önemli olduğunu ifade etmekte fayda var.

Üreten Bireyler Yetiştirmek

Robotik kodlama eğitimcisi olma konusuna iki yönden bakabiliriz: Teknik ve algısal. Teknik açıdan bakıldığında farklı disiplin, donanım ve ihtiyaçlara sahip robotik kodlama alanı, eğitimcilerin teknik açıdan kendilerini sürekli güncel tutarak geliştirmeleri gereken bir alan. Hızlı bir şekilde gelişen teknolojiyle beraber değişen ekipman ve atölyelerden kullanılan bilgisayarlar robotik kodlama için olmazsa olmaz anlamına geliyor. Bu sebeple robotik kodlama eğitimi veren bireylerin her şeyden önce “teknik içerik” konusunda hakim olmaları ve karşı tarafa (özellikle çocuklara) bilgi birikimlerini en sağlıklı şekilde aktarabilmeleri gerekiyor. Öte yandan hangi ekipmanın, hangi durumlarda kullanılacağı konusunda da net ve kesin bilgiye sahip olması gereken robotik kodlama eğitmenleri, bu sayede üretim süreçlerinin sağlam bir altyapı üzerinde gelişmesine imkan sağlar.

Konuya algısal açıdan bakıldığında ise, özellikle çocuklara verilen robotik kodlama eğitiminde yaklaşımın büyük önem taşıdığını gözlemlemek mümkün. Çocukların hata yapmasına izin vererek öğrenmelerini sağlamak, onların karşılarına çıkan benzer sorunlara karşı olan yaklaşımlarını değiştiriyor. Bu sayede aynı hatayı tekrar yapmayan bireyler, olaylara farklı açılardan bakmayı öğrenerek, “çözüm odaklı” bir yaklaşım modeline sahip olabiliyorlar. 

Öte yandan ilk üretim tecrübesini yaşayan birçok birey için robotik kodlama konusu engin bir deniz görevi görüyor. Yarattıkları makinelere kazandırdıkları “öğrenme kabiliyeti” ile robotik kodlamanın tadına varan bireyler (özellikle çocuklar) kazandıkları deneyim sayesinde çok daha karmaşık üretim süreçlerinden başarıya ayrılabiliyorlar. Bu sebeple robotik kodlama eğitmenlerinin teknik yönden olduğu gibi algısal yönden de öğrencilere ulaşabilmesi gerekiyor. 

Drone Atölyesi (15-18 Yaş)

Aba Innolab’da Lise Öğrencilerimize yönelik Drone Atölyemizde buluşuyoruz. Kendin Yap Atölye serimiz içindeki Kendi Drone’nunuzu nasıl yapacağınızı ve hatta uçuracağınızı öğreneceğiniz tam günlük atölyemize ön kayıt için aşağıdaki butona tıklamanız yeterli.

e4i WhatsApp Hattı: 0541 919 98 50

Kayıt Ol

Scratch ile Kendi Oyununu Yap (7-10 Yaş)

 7-10 yaş aralığındaki öğrencilerimizle Aba Innolab’da “Scratch ile Kendi Oyununu Yap “atölyesinde  buluşuyoruz. Öğrencilerimizin kodlamanın temel mantığını öğrenerek, ilk bilgisayar oyunlarını yapacakları atölyemize katılım için “Kayıt Ol” butonuna tıklayın yada bizi arayın:

e4i WhatsApp Hattı: 0541 919 98 50

Kayıt Ol

Kendi Robotunu Kodla (11-14 Yaş)

11-14 yaş aralığındaki öğrencilerimizle “Kendi Robotunu Kodla” atölyemizde buluşuyoruz. Öğrencilerimizin robot kodlamaya giriş yapacağı atölyemize ve robotlarını yarıştıracakları turnuvamıza katılım için “Kayıt Ol” butonuna tıklayın yada bizi arayın:

e4i WhatsApp Hattı: 0541 919 98 50

Kayıt Ol

E4I Fellow Programı

Ülkemizin tüm lise ve üniversiteleri ile bölümlerinden başvuru aldığımız E4I Fellow Programı ile hayalleri hayata katıyoruz.

E4I Gönüllü Programı

Komünitemizin bir parçası olmak isteyenlerle çalışma pratiklerini anlayıp birlikte neler yapabileceğimizi görmek çok kıymetli.

Adres

İnşirah CD. No 75/3 Bebek

Telefon

0(212) 945 2908

E-Posta

info@educationforinnovation.org

EKİP

e4i ekibinde, alanı ne olursa olsun, insanların yaratıcılıkları, becerileri ve hayalleri bir araya geliyor.

Pin It on Pinterest